SERKAN ERSÖZ KİMDİR?

Serkan Ersöz Kimdir?

1996 yılında üniversite yıllarında tanıştğım dans, tutkum oldu. Hocalarımla beraber ilerleyerek bir süre sonra dans eğitmenliğine başladım. Özellikle eşli danslar konusunda çalışmalar yaptım. Yurt içi ve yurt dışı eğitimler alarak dans öğretmeyi bir metod haline getirdim. Serkan Ersöz olarak uzun yıllar içindeki tecrübelerime dayalı, herkesin anlayabileceği bir sistem ile dansı anlatıyorum.

Yaptığınız işin bir diploması, derecesi var mıdır?
Ülkemizde eşli danslar konusunda 4 yıllık eğitim veren bir sistem bulunmamaktadır. Fakat Turkiye Dans Sporları Federasyonu ve MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı sertifika almak mümkündür. Türkiye’nin ilk MEB onaylı belgesini ben aldım. Türkiye Dans Sporları Federasyonu 2. kademe antrenör belgesine sahibim.

”Serkan Ersöz ile İlkDans TV web sitesini incelemeden düğün salonuna adım atmayın.”

Düğün ilk dansına bakışınız?
Düğün ilk dansı bizim dersini verdiğimiz danslar dışında farklı bir kulvardır. Hiç dans eğitimi almamış bir çifte uyumlu bir şekilde dans etmeyi öğretmek ayrı bir sistem ve metod gerektirir. Çiftler için önemsiz olduğu düşünülürken bir anda içerisinden çıkılmaz bir olaya dönüşebilir dans etmek.

Serkan Ersöz olarak çiftlere her zaman şu şekilde anlatırım. Düğünden 2 ay sonra davetlilerin kim olduğu, ikram edilen yemeğin kalitesi gibi ayrıntılar unutulurken etkileyici bir dans ömrünüzün sonuna kadar anlatabileceğiniz bir his olarak kalır. Bu yüzden düğün dansı konusunda mutlaka destek alınmasında fayda vardır.

Serkan Ersöz ile size özel tekniklerle kolayca düğün dansı öğreninDaha önce hiç dans eğitimi almamış çiftler derslere kolay adapte olabilirler mi?
Daha önce hiç dans eğitimi almamış kişilere dansın öğretilmesi uzmanlık gerektiren bir konudur. Bu yüzden eğitim sırasında eğitmenin doğru kelimelerle dersi anlatması, adapte olmayı kolaylaştırır.

Çiftler, düğüne ne kadar zaman kala dans eğitimine başlamalıdırlar. Doğru zaman aralığı nedir?
Standard bir dans için 1-2 hafta yeterli olurken sürpriz dans gibi bir koreografi için 2 ay öncesinden başlamak gerekir.

”3-4 derste dans öğrenin.”

Minimum kaç ders alınmalıdır? Bunu belirleyen unsurlar nelerdir?
3 – 4 derste çok şık ve kaliteli bir koreografi hazırlanabilir fakat vals, tango ve sürpriz dans gibi bir tür seçilirse daha fazla derse ihtiyaç olabilir.

Dans türünü seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Buna nasıl karar veriyorsunuz?
Tercih tamamen çiftlerin yaşam kültürlerine bağlıdır. Eğlenceli bir düğünde sürpriz dans çok etkileyici olabiliyorken, ağır misafirlerin olduğu bir düğünde daha klasik bir dans tercih edilmelidir.

Sadece salon dansları eğitimi mi veriyorsunuz? Zeybek, sirtaki gibi folklorik dansların düğün dansına adapte edilmesi mümkün mü?
Son zamanlarda zeybek ve sirtaki çok tercih edilir oldu. Serkan Ersöz olarak bu dans türlerinde de evlenecek çiftlerimize düğün danslarında profesyonel olarak yardımcı oluyoruz.

Çiftler kendi şarkıları ile mi size gelmeliler, sizin arşivinizden yararlanabiliyorlar mı?
Genelde çiftler önceden kendi şarkılarını seçmiyorlar. Halbuki kendilerine özel anlamlar ifade eden, güzel ve olumlu sözlere sahip, dinlerken mutlu oldukları bir müzik parçasını seçmelerini öneriyoruz. Bu şekilde, biz de şarkıyı inceleyerek, olumlu duygular ve sözler içeriyor ise dans eğitiminde kullanıyoruz. Ancak yine de dans müziği seçiminde kararsız kalan çiftler için İlkDans Tv’nin arşivinden destek sağlayabiliyoruz. Sıklıkla tercih edilen şarkıları dinlemek isterseniz İlkDans TV Düğün Dans Şarkıları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

”İlk dans müziğiniz size ne hatırlatıyor?”

İlk dans müziği seçilirken öncelik neye verilmeli?
Şarkı sözleri her seyin üstündedir. Şarkı kime, ne için, nasıl yazılmış, bir hikayesi var mı, sözlerin anlamı nedir gibi konular çok önemlidir.

Ortalama dans süresi nedir?
Anlamlı ve yeterli olması açısından dans koreografisi süresinin en az  2:40 dk. izleyici açısından sıkıcı olmaması için de, sürpriz dans haricinde, en fazla 3:30 dk. yeterli olabilmektedir.

Dans dersi süreleri ortalama nedir?
Serkan Ersöz olarak ders başı ücret alıyoruz. Her ders ortalama minimum 1,5 saat, maksimum 2 saat sürüyor. Her ders özel ders şeklinde geçiyor.

Dans eğitimini nerede veriyorsunuz?
Tercihe göre Kadıköy ve Mecidiyeköy’deki dans stüdyolarımızda ders veriyoruz.

İstanbul dışından düğün dansı eğitimi almak isteyenler için nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz?
İstanbul dışından ders almak isteyen çiftler, İlk DansTv düğün dansı eğitim videomuzu online olarak satın alabilirler ve indirebilirler. Buna alternatif olarak da Skype, Facetime gibi uygulamalarla görüntülü olarak online ders verebiliyoruz.

İlkDans TV düğün dansı videomuzu satın almak için lütfen buraya tıklayarak iletişim formu ya da telefon aracılığı ile bizimle iletişime geçiniz. 

İlk Dans TV Instagram sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız.

 

Serkan Ersöz ile düğün dansı, vals, tango, salsa, bachata, zeybek dansları

EN GÜZEL GÜNÜNÜZÜN VİDEOLARINI YÜKLEYİN, ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN 

youtube, vimeo, dailymotion

İLK DANS VİDEONUZU YÜKLEYİN

En güzel gününüzün dans videonuz ölümsüzleştiriyoruz.Yaratıcı ve herkesin dikkatini çekicek bir videonuz varsa bize ulaştırın.Biz sitemize yükledikten sonra arkadaşlarınızla paylaşıyor ve videonuza iyi dilekleri yorum olarak yayınlıyoruz.
İlk Dans videonuzu çektikten sonra Youtube, Vimeo ya da Dailymotion video sitelerinden birine yükleyin.

iletişim bilgileri

VİDEO LİNKİNİZİ BİZE GÖNDERİN

Videonuzu yükledikten sonra video linkinizi  İLETİŞİM sayfamızdaki form aracılığı ile linkini bize gönderin.

ilkdanstv logo

VİDEONUZU SİTEMİZDE İZLEYİN VE PAYLAŞIN

Videonuzu sitemizde izleyin ve istediğiniz sosyal medya ortamında paylaşarak arkadaşlarınıza gönderin. Başkalarının videolarını izleyin, yorumlar yapın, sizin videonuza yapılmış yorumları takip edin.Eğer yaratıcı bir videonuz yok ise Serkan ERSOZ eğitmenliğinde tam haya ettiğiniz dans eğitmini alabilirsiniz.

Start typing and press Enter to search